IP vaizdo kameros ir įrašymo įrenginiai

Pagrindinis skirtumas tarp IP ir analoginių kamerų tai - išgaunamo vaizdo raiška.

IP (Megapikselinės) kameros gali išgauti kur kas detalesnį ir aiškesnį vaizdą nei analoginės kameros.

IP vaizdo kameros – naujausia ir sparčiai populiarėjanti technologija. IP vaizdo kameros veikia kompiuteriniu tinklu ir perduoda vaizdą bei garsą skaitmeniniu būdu, užtikrina kur kas detalesnį vaizdą nei analoginės kameros. Dažniausiai naudojama, kai svarbus vaizdo detalumas ir kokybė. IP kamerų vaizdo raiška matuojama megapikseliais (pvz. 2  Mp, 4 Mp, 5 Mp, 6 Mp, 8 Mp ir daugiau), Dahua vaizdo kameros gali perduoti vaizdą net ir 4 K raiška.

Prijungus prie tinklo maršrutizatoriaus ar modemo IP kameros gali veikti autonomiškai - kompiuteriu ar telefonu galima prisijungti tiesiai prie pačios kameros ir stebėti vaizdą, o jei kamera turi microSD kortelės jungtį, tai ji gali ir daryti įrašą pačioje kameroje, kurį taip pat galima peržiūrėti telefonu ar kompiuteriu. Jungiant daugiau kamerų, dėl ilgesnės įrašo trukmės, saugumo ir patogumo, jos paprastai jungiamos į sistemą su įrašymo įrenginiu. Vaizdas į įrašymo įrenginį perduodamas UTP (LAN) kabeliu.

Didelis IP vaizdo stebėjimo sistemos privalumas tai - PoE funkcija, kuri leidžia vaizdą ir kameros maitinimą perduoti tuo pačiu LAN kabeliu. Jungiant su įrašymo įrenginiu, turinčiu PoE jungtis, IP kamerų pajungimas tampa itin paprastas - prijungus UTP kabeliu kamerą prie NVR, ji iš karto gauna maitinimą ir automatiškai priregistruojama prie NVR.  Tai itin supaprastina įrengimo darbus. Tiek kamera, tiek NVR vaizdo įrašymo įrenginys turi palaikyti PoE funkciją.

IP kamerų, turinčių WiFi funkciją, pagridninis privalumas - nereikalingi vaizdo signalo perdavimo kabeliai, kameroms reikalingas maitinimas iš standartinio elektros lizdo. Šias kameras galima jungti prie vaizdo įrašymo įrenginio arba, prijungtas prie interneto maršrutizatoriaus, pasiekti kompiuteriu ar telefonu iš bet kurios pasaulio vietos. Kamerų minusai - galimi tinklo sutrikimai.

Jei abejojate, koks sprendimas geriausias Jums, susisiekite su mumis! Teikiame projektavimo ir instaliavimo paslaugas.

© UAB “Eproma” Visos teisės saugomos