Grįžti atgal

Specifiniai klausimai apie vaizdo stebėjimo sistemas

 

Kas yra “lux”?

Lux yra apšviestumo matavimo vienetas. Terminas yra labai dažnai naudojamas kalbant apie vaizdo stebėjimo kameras. 1 liuksas - tai paviršiaus apšvieta, kurią sukelia 1 lm šviesos srautas, krintantis į 1 m² ploto paviršių. Kitaip tariant paviršiaus apšvietimas – tai šviesos srauto dydis, atitenkantis ploto vienetui.
Kai kurie apšvietimo lygiai:
  o Saulėta diena – gali siekti iki 100 000 lux
  o Dalinai debesuota – 10 000 – 100 000 lux
  o Debesuota diena – 100 – 10 000 lux
  o Kambario apšvietimas – 100 – 1000 lux
  o Lauko apšvietimas – 1 – 10 lux
  o Pilnatis – 0.1 lux
  o Tik žvaigždėta naktis – 0.001 lux

  o Debesuota naktis – 0.0001 lux

 

Kas yra diafragma?

Diafragma- tai vidinis objektyvo mechanizmas sudarytas iš tam tikrų plokštelių. Jo paskirtis- riboti įeinačios šviesos kiekį.

Kas yra F skaičius?

F skaičius charakterizuoja suformuoto vaizdo ryškumą. Tai bedimensinis vienetas, apibrėžtas kaip santykis tarp židinio nuotolio ir efektyvios objektyvo srities, per kurią praeina šviesos spinduliai. F skaičius paprastai nurodomas objektyvo paviršiuje kaip F/1.4 arba 1:1.4.

 

Kas yra ryškumo gylis?

Ryškumo gylis tai vaizdo dalis, kurioje vaizdas yra ryškus. Priklausomai nuo objektyvo parametrų ryškumo gylis gali kisti. Jis priklauso nuo F skaičiaus, židinio nuotolio bei objektyvo formato (2/3", 1/2", 1/4" ir t.t). Mažas ryškumo gylis naudojamas norint išskirti kurią nors didelio objekto dalį, vieną objektą nuo kitų kaitaip tatriant norint atskirti objektą nuo fono. Didelis ryškumo gylis naudojamas norint kad visi objektai atrodytų ryškūs.
Yra bendra taisyklė: kuo mažesnis židinio nuotolis, tuo didesnis ryškumo gylis; kuo didesnis F skaičius, tuo didesnis ryškumo gylis; kuo mažesnis objektyvo formatas, tuo didesnis ryškumo gylis.

 

Kas yra objektyvo formatas?

Objektyvas „mato“ objektą visomis kryptimis vienodu kampu, t. y. apžvalgos kampas yra konuso pavidalo, ir objektyvo suformuotas vaizdas yra apskritiminio pavidalo. Bet kameros matrica yra stačiakampio formos, kuris yra šio apskritimo viduje.
Šiuo metu yra keletas standartinių matricos formatų: 2/3, 1/2 , 1/3 ir 1/4 colio. Tai ir yra objektyvo formatas.
   2/3" – 8.8 x 6.6 mm.
   1/2" – 6.4 x 4.8 mm.
   1/3" – 4.8 x 3.6 mm.
   1/4" – 3.4 x 2.4 mm.

 

Kas yra apžvalgos kampas ir kaip jis skaičiuojamas?

Apžvalgos kampas – tai yra kampas, kuriuo objektyvas „mato“ objektą. Objektyvai su skirtingais židinio nuotoliais duoda skirtingus apžvalgos kampus.
Yra keletas taisyklių analizuojant apžvalgos kampą:
   o kuo mažesnis židinio nuotolis, tuo didesnis apžvalgos kampas.
   o kuo mažesnė kameros matrica, tuo mažesnis apžvalgos kampas (su tuo pačiu objektyvu).
   o jei žinomas horizontalinis apžvalgos kampas, tai vertikalinis randamas iš matricos santykio 4:3. 
 

Kas yra skiriamoji geba (Tv-linija)?

Tai yra horizontalioji skiriamoji geba – maksimalus vertikalių linijų (matomų juodai-baltų linijų televizoriuje arba monitoriuje) skaičius, kurį gali perduoti videokamera. Horizantalioji skiriamoji geba vadinama Tv-linija. 

Kas yra santykis "signalas/triukšmas"?

Santykis „signalas/triukšmas“ parodo, kiek kokybiškas gali būti kameros videosignalas, ypač žemo apšvietimo sąlygose. Šis santykis priklauso nuo matricos kokybės. Vaizdo stebėjimo sistemose santykis 48 dB laikomas labai geru.

 

Kas yra kvadratorius?

Tai įrenginys skirtas stebėti kelių (dažniausiai 4, 9 arba 16) vaizdo kmerų vaizdą realiu laiku viename ekrane. Pavyzdžiui: 4 kanalų kvadratoriumi vienu metu gali būti matomi visų keturių kamerų vaizdai (ekranas padalintas į keturias dalis) arba rodomas vaizdas iš vienos kameros (kvadratoriuas valdymo mygtukais arba nuotolinio valdymo pulteliu galima perjunginėti, iš kurios kameros vaizdas bus rodomas).

 

Kas yra DVR įrenginis?

DVR (angl.Digital Video Recorder) - tai skaitmeninis vaizdo įrašymo įrenginys, pakeitęs video magnetofonus. PAL ar NTSC vaizdo signalai iš stebėjimo kameros yra perduodami vaizdo plokštei, esančiai DVR įrenginyje. Vaizdo plokštė analoginį signalą paverčia skaitmeniniu. Tada skaitmeniniai kadrai yra suspaudžiami matematinių algoritmų pagalba ir yra saugomi viename ar keliuose kietuosiuose diskuose. DVR programinė įranga leidžia vartotojui stebėti kameras, peržiūrėti vaizdo archyvus, išsaugoti ir eksportuoti vaizdus ir filmą į diską, taip pat prisijungti prie įrenginio per tinklą.

 

Kas yra NVR įrenginys?

NVR (angl. Network Video Recorder) – tai tinklinis vaizdo įrašymo įrenginys, skirtas įrašyti IP vaizdo kamerų vaizdo signalus. Praktiškai NVR atlieka tas pačias funkcijas kaip ir DVR, t.y leidžia vartotojui stebėti kameras, peržiūrėti vaizdo archyvus, išsaugoti ir eksportuoti vaizdus ir filmą į diską.

 

Kokios talpos kietasis diskas reikalingas?

Kietojo disko talpa priklauso nuo įrašymo įrenginio daugelio parametrų, tokių kaip suspaudimo algoritmas, vaizdo kokybė, vaizdo raiška ir t.t.
Iš praktinės patirties: daugeliu atvejų galima sukonfigūruoti 4 kamerų vaizdo stebėjimo sistemą taip, kad 160 GB kietojo disko užtektų iki 4-5 savaičių, ko pakanka daugumoje situacijų.

 

Kas yra “MPEG”?

MPEG-4 (angl. „Motion Picture Experts Group“) – standartas, naudojamas vaizdui suspausti. MPEG-4 suglaustas vaizdas dažniausiai perduodamas internetu arba įrašomas į kompaktinį diską. Šiame standarte yra daugelis MPEG-1, MPEG-2 ir kitų senesių standartų savybių.

 

Kas yra “H.264”?

H.264 - tai aukštos kokybės standartas, naudojamas vaizdui suspausti. H.264- didžiausias privalumas yra didelis suspaudimo laipsnis.  H.264 glaudinimo koeficientas yra maždaug dvigubai didesnis nei MPEG-2.


Daugiau naudingų straipsnių
Valiuta Lt

Prekių krepšelis

(tuščia)

Prekių palyginimas

Pasirinkite prekes, kurias norite palyginti.
Orai, orų prognozė Kaune - Orai24.lt